Jautājumi, atbildes un komentāri

Biežāk uzdotie jautājumi par bārmeņu kursiem

Galvenie jautājumi

1No kāda vecuma var uzsākt mācības?
Mācības var uzsākt no 18 gadiem.
2Vai ir nepieciešami iepriekšējās izglītības dokumenti?
Nē, nav. Šī ir pieaugušo pilnveides programma. Vidusskolas diplomu uzrādīt nevajag.
3Vai mācības bārmeņu skolā var apvienot ar darbu vai mācībām?
4Vai ir iespējams pāris dienas neatnākt uz nodarbībām?
Jā, var, bet nav ieteicams. Bar.lv bārmeņu skolai ir izveidota e-klase. Bārmeņi teorētiskās zināšanas var iegūt un pilnveidot interneta vidē, izmantojot speciāli izstrādātus testus vai klausoties audio/video lekcijas tieši savos tālruņos. Vietnē pieejamais saturs ir līdzvērtīgs informācijai, ko kursanti saņem klātienes lekcijās.
5Vai ir bezmaksas nodarbības?
Pirmās nodarbības ir bezmaksas, 4. nodarbībā tiek slēgts mācību līgums un tiek veikta pirmā iemaksa. Pirmā nodarbība notiek skolas norādītajā dienā un laikā.
6Vai par mācībām ir iespējams maksāt pa daļām, un cik liela ir pirmā iemaksa?
Jā, var maksāt arī pa daļām. Pirmā iemaksa parasti ir EUR 300 (atsevišķos gadījumos EUR 90). Var maksāt arī ar pārskaitījumu. Atkārtota iemaksa jāveic 1 mēneša laikā.
7Vai mācību laikā ir kādi papildu izdevumi?
Papildu izdevumi var būt, taču tie nav obligāti. Šie izdevumi ir saistīti ar sanitārā minimuma apliecības iegūšanu un savu instrumentu iegādi. Kā jau minējām, šī maksa nav obligāta. Ar visiem treniņos nepieciešamajiem instrumentiem topošie bārmeņi tiek nodrošināti bezmaksas.
8Kādi ir nosacījumi, lai saņemtu bārmeņu profesijas diplomu?
Ir jānokārto 24 praktiskās un 2 teorētiskās ieskaites. Maksimālais kļūdu skaits – 20 %.
9Vai par atkārtotu testu kārtošanu ir jāmaksā?
Par atkārtotu testu kārtošanu papildus nav jāmaksā.
10Cik ilgi notiek viena nodarbība?
Mācības dienas grupās notiek no 15.00 līdz 17.30 un vakara grupās no 18.00 līdz 20.30. Papildus ir iespēja nākt trenēties brīvā laikā (arī brīvdienās). Flaira zāli var izmanto jebkurā laikā.
11Vai var dažās dienās apmeklēt dienas grupu, bet citās – vakara grupu?
Jā, to var darīt, jo programma tiek dublēta. Īpaši ērti tas ir studentiem un strādājošiem.
12Vai var izmantot mācību telpas un flair treniņu zāli ārpus nodarbībām?
Jā, var, ja mācies vai esi mācījies Bar.lv bārmeņu treniņu centrā. Katrus studentu nodrošinām ar magnētisko karti, kas ļauj piekļūt treniņu telpām. Tas ir viens no lielākajiem mūsu skolas plusiem.
13Vai tā ir taisnība, ka Bar.lv skolas diploms ir derīgs Eiropas Savienības valstīs?
Jā, tā ir taisnība. Legāli dokumenti, kuri ir izdoti EU dalībvalstīs, ir saistoši visās EU valstīs (tā ir EU direktīva). Bar.lv absolventi strādā Anglijā, Vācijā, Īrijā, Norvēģijā, Spānijā, ASV. Pagaidām problēmas nav bijušas, darba devēji un vietējie bārmeņi ir apmierināti. Jebkurā gadījumā topošajam bārmenim ir jāsaprot, ka diploms šajā profesijā ir tikai skaists “papīrītis”, darba devējs pirms pieņemt darbā, rūpīgi pārbaudīs Tavas zināšanas un iemaņas. Svarīga ir profesionalitāte. Mēs Tev palīdzēsim kļūt par profesionālu bārmeni.
14 Kāpēc Bar.lv treniņu programma ir viena no labākajām Baltijā?
Bar.lv bārmeņu treniņu centra mācību stratēģija būtiski atšķiras no citiem bārmeņu kursiem. Jau šobrīd mēs sagatavojam augstas klases profesionāļus, nevis izsniedzam diplomus par maksu. Mēs esam vienīgie Latvijā, kuri apmāca baristas, someljērus un flair bārmeņus profesionāli aprīkotās telpās, vienviet. Šāda mācību taktika sniedz lielisku iespēju maksimāli ātri pielāgoties reālam, profesionālam darbam. Mūsu treniņos viss ir reāls. Mācību programma ir mūsdienīga – atbilstoša 21. gadsimta tendencēm! To par augsti kvalitatīvu ir atdzinuši daudzi darba devēji Latvijā un ārzemēs. Bar.lv bārmeņu treniņu centrs savu kvalitāti apliecina ar rezultātu. Zināšanas bārmeņiem pēc kursa beigām ir par galvas tiesu pārākas nekā citu skolu absolventiem. Bar.lv bārmeņi ir konkurētspējīgāki darba tirgū. Atceries! Darba devējam ir vienalga, kāds ir bārmeņa diploms un kur tas ir izsniegts. Darba devējs vēlas redzēt augstu profesionalitāti, un tam ir svarīgi, lai bārmenis nevis vienkārši saņemtu algu, bet ar savām zinībām palielinātu uzņēmuma peļņu. Ja esi nolēmis kļūt par bārmeni, tad zini – priekšā ir nopietns mācību posms un tikai tad rezultāts. Mums ir svarīgi, lai students varētu nopelnīt reālu naudu, nevis staigātu ar diplomu, meklēdams darbu.

53 Komentāri

 1. vija saka:

  Labdien,sakiet vai ir iespējamas rīta grupas?

 2. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  Nē, diemžēl nē. Tas saistīts ar to, ka daudzi bārmeņi strādā vakaros un naktīs.

 3. sub179 saka:

  Labdien! Esmu jau dabūjis bar.lv diplomu gribēju uzzināt vai ir iespējams vēlreiz noklausīties nodarbības par bāra daļu? Cik tas maksātu?

 4. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  Esošiem un bijušiem Bar.lv absolventiem, atkārtotas meistarklases ir bez maksas, neatkarīgi cik ilgu laiku atpakaļ esi saņēmis Bar.lv bārmeņu diplomu.

 5. sub179 saka:

  Wow! Tik tiešām bez maksas, jo es vēlējos apmeklēt visas bāra daļas nodarbības(tikai noklausīties)?

 6. Līga saka:

  Esmu pabijusi uz iepazīšanās nodarbībām citos 2 divos bārmeņu kursos un arī pie jums. Novēroju, kacitur mācās tikai 5 cilvēki, bet pie jums ir divas pilnas grupas. Kāpēc tā, kāpēc cilvēki izvēlas jūsu skolu?

 7. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  Atbilde ir vienkārša. Tikai dažiem cilvēkiem ir svarīgi lēti kursi, bet prātīgiem studentiem ir svarīga skolas reputācija, absolventu atsauksmes, darba devēju viedoklis, darba iespējas pēc mācību beigām. Ja vēlies būt soli priekšā, tad tev pie mums!

 8. Liene Kreišmane saka:

  Sveiki. Vai to 2,5 mēnešu laikā iemāca pilnīgi visas nozares kas minētas.

 9. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  Jā. Pilnīgi visas + papildus ir arī citas mācību tēmas.

 10. iesācējs saka:

  Šobrīd mācos citā bārmeņu skolā. Jūtu, nekas prātīgs nesanāks… Vai es varu apmeklēt Jūsu pirmās nodarbības bez maksas? Tā teikt salīdzināt?

 11. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  Droši nāc. Citās skolās nodarbības sākas vakaros. Nāc uz mūsu nodarbībām dienas grupā (15:00). Novērtē kvalitāti bezmaksas!

 12. Anonīms saka:

  Sveiki! A kad piemēram ir jāizdara pirmais maksājums par mācībām?

 13. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  Sveiks. Pirmais maksājums jāizdara pēc četrām dienām.

 14. Anonīms saka:

  Sveiki, man interesē kā ir ar apmaksu četrās daļās, cik regulāŗi jāveic maksājumi un kādos apjomos?

 15. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  Apmaksas ātrumu un apjomu var izvēlēties.

 16. stju saka:

  Sveiki, tepat biju kaut kur redzējis ka bar.lv piedāvā arī dienesta viesnīcas uz apmācībās laiku, vai varētu apskatīties un kur meklēt informāciju par dienesta viesnīcu, kādas bildes apskatīties.

 17. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  Sveicināti. Piedāvājam LU dienesta viesnīcu. Foto neatradām. Apskatīt var dzīvē. Numuriņi ir tīri, sakopti ir wi-fi, virtuvīte, tējkanna, pieejama veļas mazgātava. Sūdzību nav bijis. Cena sākot ar 60 Eur mēnesī.

 18. Anonīms saka:

  Sveiki.Vai diplomu ir iespējams saņemt arī citā valodā? Piemēram, angļu?

  Paldies

 19. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  Sveicināti. Jau šobrīd diploma pamatteksts ir angļu valodā. Ja nepieciešams, izsniedzam arī rekomendācijas vēstuli angļu valodā.

 20. Kristīne saka:

  Gribu teikt tikai to labāko. Esmu priecīga, ka izvēlējos tieši šo skolu. Paldies.

 21. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  Paldies par labiem vārdiem 🙂

 22. Sandra saka:

  Cik ilgu laiku ieprieks japiesakas kursiem? Un ka iret to dienesta viesnicu uz apmacibu laiku? Notiek kursi ari vasara, jo patreiz es esmu vacija un varu tikai AP juliju uz Latviju?

 23. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  Sveika, Sandra. Labāk pieteikties savlaicīgi, jo var saņemt atlaidi maicībām. Dienesta viesnīca ir, taču pirmās 2 dienas jādzīvo parastā viesnīcā vai pie draugiem, tad sniegsim izziņu ar kuru jūsu dosieties uz dienesta viesnīcu. Uzņemšana kursos notiek gandrīz katru mēnesi.

 24. Marina saka:

  Labprāt pievienotos,bet esmu liepājniece un nekādi pašlaik nesanāk.
  Cik sapratu gribētājus uzņem katru mēnesi?

 25. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  Sveika, Marina. Uzņemam gandrīz katru mēnesi. Ta, ka esi Liepājniece ir lieliski. Mums ir dienesta viesnīca ar wi-fi un veļas mazgātavu. Papildus izmaksas 60-100 EUR mēnesī.

 26. Raimonda saka:

  Man ir sliktas krievu.val. zināšanas, tas traucēs?
  + Vai ir jēga nākt, ja ir problēmas ar sejas ādu kā, piemēram, pinnes pumpiņas?
  Paldies!

 27. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  Sveika, Raimonda. Pines ir daudziem jauniešiem, domājams, tā nav problēma, jo mūsdienu medicīna ļauj no tām atbrīvoties. Mēs cenšamies iedvesmot visus topošos bārmeņus lepoties ar savu individualitāti. Nāc un izmēģini! Krievu valodu ieteicams zināt, jo tad ir lielāks darba piedāvājumu skaits. Mācību procesā rūpējamies, lai tu saprastu krievu valodu. Nepiespiesti un vienkārši. Esam pārliecinājušies – tas dod efektu.

 28. Rigonda saka:

  Vai apmācību procesā ir iekļauta arī prakse uzņēmumā(bārā)?

 29. Rolands (Bar.lv) saka:

  Labdien, Rigonda. Mums ir divas prakses vietas. Vecrīgā viena un Boulinga centrs. Prakse nav obligāta, jo galvenā prakse notiks skolā. Pārsvarā visi bārmeņi beidzot apmācību, atsakās iet bezmaksas praksi, jo ar Bar.lv diplomu ir iespēja strādāt reālā bārā un saņemt pienācīgu algu, bet kā jau minēju – iespēja ir.

 30. Rigonda saka:

  Vai nodarbības un ieskaites dažkārt netiek plānotas sestdienās? Tās būtu lieliskas iespējas tieši strādājošajiem studentiem

 31. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  Labdien, Rigonda. Nodarbības sestdienās speciāli netiek plānotas. Retos gadījumos, sestdienās ir papildus nodarbības.

 32. Darbs saka:

  Ja man ir patstāvīgs darbs darba dienās, kādas ir reālās iespējas pēc kursu pabeigšanas strādāt tikai nedēļas nogalēs?

 33. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  Godīgi sakot, darba devējiem nepatīk, ja bārmenis izvēlas savu darba grafiku, taču teorētiski tāda iespēja pastāv. Var strādāt nedēļas nogalēs nakts klubā. Bārmeņa ienākumi, pēc mūsu skolas pabeigšanas būs pienācīgi. Tev nevajadzēs strādāt divos darbos. Vidēji 600-800 Eur / par 20 darba dienām sākuma periodā.

 34. Anonīms saka:

  Sveiki,
  Sakiet lūdzu vai ir jēga mācīties par bārmeni ja ir kroplīgs kreisās rokas trešais pirksts (nav naga) ?
  Vai arī rokām jābūt ideālām?

 35. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  Sveicināti.
  Grūti spriest. Nāc uz pirmajām bezmaksas nodarbībām visu noskaidrosim. Reiz mācīties gribēja cilvēks bez pirkstiņa – mēs godīgi pateicām, ka būs problēmas atrast darbu. Tavs gadījums ir savādāks, taču apsolām būt godīgi un naudu neņemsim, iekams nebūsim pārliecināti par iespēju Tev strādāt bārā.

 36. Vērotajs saka:

  Kādā val. notiek mācības.Latviešu?

 37. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  Mācībās notiek bilingvāli. Latviešu un krievu valodā, izteicieni angļu, spāņu un franču valodās. Šādas nodarbības ļoti nopietni uzlabo svešvalodu, kas bārā ir tik svarīga. Viss nepiespiestā formā. Pārbaudīts!

 38. Laila saka:

  Labdien!
  Vēlos jautāt par mācību kredītu! Ko darīt situācijā, ja nav tās naudiņas, tie 300euro pirmajai iemaksai? Vai sapnis par kursu iziešanu paliek nerealizēts?

 39. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  Nebēdā. Naudu var sakrāt un tad nākt mācīties vēlāk. Ieguldījumi kvalitatīvā izglītībā atmaksāsies ātri.

 40. Lielais bārmeņu kurss saka:

  Sveiki
  vai uzsākot kursus obligāti ir jāiegādājas piederumu komplekts ?

 41. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  Sveiki. Absolūti nekas nav jāpērk. Visu iedosim. Nav nekādu papildus izdevumu par mācībām vai instrumentiem.

 42. Guntars saka:

  Ne mirkli nenožēloju, ka pabeidzu šos kursus. Paldies par atmosfēru un jaunām paziņām. Paldies, ka šeit satiku savu tagadējo draudzeni. Paldies par darbu.

 43. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  🙂

 44. Anonīms saka:

  Sveiki. Vai tiesam es varu izmacities pie jums un tad kad saku stradat es samaksaju pa kursiem?

 45. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  Sveiki. Patiešām. Visu ko reklamējam – ir spēkā! Taču eksistē pirmā iemaksa, un nevar būt esoši kredīti.

 46. Anonīms saka:

  Cik ir pirma iemaksa?

 47. sub179 saka:

  Labdien. Pirmā iemaksas ir pēc izvēles. Galvenais ir 1,5 mēneša laikā samaksāt vismaz pusi no mācību maksas.

 48. Jānis saka:

  Labdien.Man tāds jautājums kursi arī sāksies janvārī vai nē?Gribu zināt jo uz decembra kursu sākumu es nepaspēju.

 49. Bar.lv saka:

  Labdien, Jāni. Nākamā grupa mācības sāks februāra (2016) sākumā. Precīzu datumu publicēsim decembra vidū.

 50. Anonīms saka:

  Sveiki, izpētīju Jūsu piedāvātās programmas. Mani, patiesībā interesē tikai seminārs – “Kā atvērt savu bāru/ likumdošana” Vai ir iespējams to apgūt tikai piedaloties visā lielajā kursā? Būtu pateicīgs, ja Jūs nedaudz paskaidrotu, kā tas darbojas – Vai pakalpojums ir viss lielais kurss, vai iespējams arī apgūt, piemēram, tikai jau minēto likumdošanu. Un attiecīgi kā tādā gadījumā darbojas samaksa par pakalpojumu. Paldies

 51. iepacities saka:

  Sveiki mekleju puisi. Gribu Loti pasukat par 00 euro 20centiem man ir 14 gadi esmu no makonkalna 20326487zz

 52. :) saka:

  Sveiki, lai mācītos bārmeņu skolā ir vēlama iepriekšēja pieredze šādā amatā, vai arī cilvēks var atnākt un sākt visu no nulles?

 53. Bar.lv bārmeņu skola saka:

  Sveika, Anete.
  Iepriekšēja pieredze nav nepieciešama. Laipni lūgta!
  http://skola.bar.lv/#pieteikties

Atbildēt

Russia